Sledujte nás Twitter Facebook YouTube Instagram

ENGLISH : CZECH

Závod série Challenge Family v České republice!

Mapy

MAPY TRAS

FORD CHALLENGEPRAGUE MIDDLE a CHALLENGEPRAGUE ŠTAFETY

3D video trasa

Plavecký okruh okolo Střeleckého ostrova se mírně liší oproti trati plavecké části v roce 2017. Následují 2 cyklistické okruhy směrem na Vrané nad Vltavou a zpět a běžecká část podél obou břehů Vltavy přes Rašínovo nábřeží, náplavku, Palackého most a Janáčkovo nábřeží. Prohlédněte si trasy FORD CHALLENGEPRAGUE MIDDLE a CHALLENGEPRAGUE ŠTAFETY. Pro zobrazení detailů jednotlivých tras klikněte na ikonku ,,View full route” v levém horním rohu mapky.

PLAVECKÝ OKRUH

CYKLISTICKÝ OKRUH

BĚŽECKÝ OKRUH

 

CHALLENGETRY-ATHLON

3D video trasa

Plavecká část podél Střeleckého ostrova, 2 cyklistické okruhy zavedou účastníky ven z centra města směrem po Janáčkově nábřeží, Strakonické ulici a běžecká trasa podél obou břehů Vltavy přes Rašínovo nábřeží, náplavku, Palackého most a Janáčkovo nábřeží. To je trasa CHALLENGETRY-ATHLONPro zobrazení detailů jednotlivých tras klikněte na ikonku ,,View full route” v levém horním rohu mapky.

PLAVECKÝ OKRUH

CYKLISTICKÝ OKRUH

BĚŽECKÝ OKRUH


Pozn: Trasy se mohou z neočekávaných důvodů změnit.

 

CO UVIDÍTE NA TRASE

Pražský hrad

Pražský hrad – symbol České republiky – je bezpochyby nejvýraznějším pražským monumentem a zároveň jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí země. Podle Guinessovy knihy rekordů se také jedná o největší hradní komplex na světě. Jeho rozloha činí téměř 70 000 m². Pražskému hradu dominuje katedrála svatého Víta. Jedná se zároveň o sídlo prezidenta České republiky. Během závodu se vám na panorama Pražského hradu naskytne výhled hned několikrát.

 

Karlův most

Karlův most je nejstarším pražským mostem. Jeho stavba započala roku 1357. Karlův most spojuje Staré Město pražské a Malou Stranu a je dekorován 30 sochami, které zde byly umístěny v období let 1683 až 1928. Traduje se, že do základů Karlova mostu byly přidávány vaječné žloutky, které měly údajně posílit stabilitu celé konstrukce. Vzhledem k tomu, že od té doby přežil několik velkých povodní, včetně 500leté vody v roce 2002, zdá se, že na tom něco bude…Pokud si budete chtít udělat po mostě procházku, doporučujeme si přivstat a užít se na Karlově mostě východ slunce nad Prahou. Vyhnete se tak davům turistů a zároveň budete mít nezapomenutelný zážitek. Výhled na Karlův most budete mít však samozřejmě i během závodu – zejména během plavecké části.

town-1450043

 

Národní divadlo

Národní divadlo je monumentální neorenesanční budova. Jedná se o nejvýznamnější kulturní instituci v České republice. Postaveno bylo z všelidové sbírky a v roce 1881 bylo otevřeno. Ihned při premiéře bylo však zničeno devastujícím požárem. Znovu otevřeno bylo již v roce 1883. Účastníci FORD CHALLENGEPRAGUE budou divadlo míjet na své běžecké trase.

narodni_divadlo_800x600px

 

Vyšehrad

Vyšehrad je historická pevnost situovaná na kopci nad řekou Vltavou. Byl postaven pravděpodobně v 10 století. V současné době poskytuje oázu klidu v centru Prahy. Relaxovat je možné v rozsáhlém parku, který obklopuje několik historických staveb. Je odtud také krásný výhled na Prahu.

Stará legenda praví, že z Vyšehradu vládla, spolu se svým mužem Přemyslem, princezna Libuše. Ta měla prorocké schopnosti a předpověděla, že právě zde vyroste město Praha: “Vidím město veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkati.” prohlásila prý během jedné ze svých vizí…

Vyšehrad